Урок з природознавства (1 клас)



УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ МАРГАНЕЦЬКОЇ   МІСЬКОЇ РАДИ
МАРГАНЕЦЬКА  ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ  № 5

  

Конспект відкритого уроку з предмету
                             «Природознавство» з використанням ІКТ 
1 клас
                                                              Розробила і підготувала вчитель
                                                              початкових класів 
                                                               Вороніна Тетяна Іванівна

Анотація: Урок розроблено в рамках тижня природознавства в початкових класах школи відповідно до вимог діючої програми нового Державного стандарту курсу « Природознавство»  і підручника І.Грущинської  «Природознавство» для 1 класу. В розробці уроку показані інноваційні форми і методи роботи на уроці з використанням мультимедійної презентації, що створює  умови для якісного засвоєння дітьми навчального матеріалу, розвитку творчих та пізнавальних здібностей учнів, виховання компетентної особистості.
Рекомендується для використання вчителями початкових класів.

Тема. Яке значення має вода?
Мета уроку: повторити властивості води, дослідити її необхідність у побуті,
важливість води для всього живого; розширити уявлення про взаємозвязки
води з іншими обєктами природи; розвивати мислення, мовлення дітей;
показати необхідність економного використання води; виховувати дбайливе
ставлення до водних ресурсів.
Обладнання та матеріали: презентація до теми, пластикові стаканчики,
марлево-ватний фільтр, костюми для інсценізації, друкований зошит.
                                          Хід уроку
І. Організаційний момент.( Слайд)
Всі почули вже дзвінок.
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.  
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.     Повідомлення синоптиків.
-         Яка зараз пора року?
-         Як називається місяць?
-         Які осінні місяці ви знаєте?
-         Яке небо?
-         Чи світить сонечко?
-         А чи гріє, як влітку?
2.     Бесіда.
     Відгадування загадки.
    Що прозоре, прохолодне,
    Напува кого завгодно?
    Вмиє дуже-дуже чисто
    Малюка, машину й місто?      ( Вода. )
-         Що ж вам відомо про воду ?
-         Які властивості має вода ?
-         В яких станах може перебувати ?(Слайди)
-         Де в природі вода перебуває в рідкому стані ?
-         У твердому ?
-         У газоподібному?
3.     Відгадування загадок.
Шумить він в полі, і в саду,
А в дім не потрапляє.
І я нікуди не піду,
Бо з хати не пускає. (Дощ.)
Текло, текло, та й лягло під скло?  (Річка взимку )
Впаде з неба – не розібється, впаде у воду – не розпливеться? (Сніг. )
Чого в решеті не внесеш? ( Води. )
І в вогні не горить, і в воді не тоне? (Лід.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку.
-         Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся,  чому вода потрібна і природі, і людині, який внесок можете зробити ви для збереження водних ресурсів планети.
ІV. Робота над вивченням матеріалу.
1.     « Мозковий штурм».
 а) Робота над слайдами
- Про що розповідають крапельки?
Доповнити висловлювання.
-         Без води не виростуть … .
-         Все живе на Землі не може існувати без … .
б) Робота з підручником ( с.44 )
- Сьогодні з нами буде працювати наш допитливий помічник, кмітливий мешканець водойм Карасик Золотенко. А як ви гадаєте, чому саме він, а
не хтось з наших героїв ?
-         Він хоче дізнатися, про що розповідають нам крапельки на малюнках
підручника? Давайте розкажемо йому, для чого потрібна вода.
-         Що розповідає перша крапелька?
-         Друга? Третя? Четверта? Пята? Шоста?
-         Для чого ж потрібна вода? Кому?
Фізкультхвилинка.
2.     Робота в зошиті ( с.14, 2 завдання ).
Обвести рослини і тварин, які ростуть і живуть у воді.
-         Назвіть рослини, які ростуть у воді.
-         Які тварини живуть у воді?
-         Чи зможуть вони жити на суші?
3.     Продовження бесіди за малюнками підручника с.45.
-         Якій з цих рослин потрібно найбільше води? ( Латаття. )
-         Якій найменше?
-         Чому?
4.     Інсценування.
Виходить  краплинка.
-         Там на березі сміття.(Слайд)
Звідти і тікаю я. (Показує «лапкою» на берег, де намальована річка,
біля неї розкидані папірці,пакети,гілля …)
Хлопчик.
-         Приберем сміття ми швидко,
Щоб не скаржилась водичка.
Будем працювать завзято.
Подивись, як нас багато!
Вчитель.
Ось прибрали берег річки,
Посвітлішала водичка,
Засміялись береги,
Грає сонце навкруги.
Там хтось крадеться тихенько,
З кроку в крок іде легенько,
Пить  водичку йде лисичка,
Та поводиться незвично.
( Виходить Лисичка, нахиляється до річки і лапками відмахується від
води.)
Лисичка.
-         Я не буду її пити,
          Можна швидко захворіти.
          Забруднили всюди воду.
          Ця вода тече з заводу.
( Показує на трубу, з якої іде брудна вода. Слайд )
Вчитель.
-         Рак пливе по річці тихо,
         Опустив він вуса.
Рак.
-         Лихо! Захворів я на біду,
Що й клешню не підніму.
Вчитель:
-         Діти! Подивіться, в якій небезпеці опинилася річка та її мешканці.
Чому ж захворів рак, чому лисичка не хоче пити водичку з річки,
ми дізнаємося,коли проведемо досліди.
5.Дослідницька діяльність.
      - Давайте виконаємо дослід і обстежимо воду.
Учитель заздалегідь набирає воду  з водойми.
Воду фільтруємо через ватно-марлевий фільтр.
-         Погляньте, чи змінився фільтр? Чому?
-         А що ви можете зробити, щоб річки були чистими?
-         Який висновок можемо зробити?
V. Підсумок уроку.
1.Гра «Я краплинка — ти краплинка».
Мета: закріпити знання про необхідність води в природі.
Один з учнів називається краплинкою і говорить про свою користь у природі. Вибирає іншого. Той також має розповісти про використання води. Учні, які відповіли, стають у середину кола. Той, хто не зміг нічого сказати, вибуває з гри.
Наприклад. Перший: «Я краплинка — я напуваю квіточку. І ти краплинка…»
Другий: «Я краплинка — я мию всім ручки. І ти краплинка…»
2.Бесіда.
-  Що запамятали на уроці?
- Чи можливе життя на Землі без води? Доведіть.
- Що ви можете зробити, щоб водойми були чисті, і ми мали достатньо чис - 
тої води?





Немає коментарів:

Дописати коментар